Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh 2027
- Menzil
- 450 km
- WLTP
- Batarya
- 69 kWh
- brüt kapasite
- DC şarj
- 175 kW
- %10-80 28 dk
- 0-100 km/sa
- 3,6 s
- 428 HP
Genel Bakış
Versiyonun teknik verilerinden ve aynı modelin diğer versiyonlarından özetlenmiştir
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh, Volvo EX30 modelinin İlk seri (2024–) dönemine ait bir versiyonu. Üretim dönemi Aralık 2023 itibarıyla başlıyor. Versiyon güncel satış listesinde yer alıyor. Teknik olarak NMC hücre kimyalı 69 kWh brüt batarya, 450 km WLTP menzil, 428 HP motor gücü ve dört tekerlekten çekiş (AWD) sunuyor.
Volvo EX30 modelinin 2 güncel versiyonu arasında en yüksek motor gücüne sahip.
Teknik Özellikler
Değerler üretici beyanıdır; gerçek kullanımda farklılık gösterebilir.
Fiyat
| Liste fiyatı | 3.789.072 TL |
|---|
Batarya
| Batarya (brüt) | 69 kWh |
|---|---|
| Batarya kimyası | NMC |
Menzil ve tüketim
| Menzil (WLTP) | 450 km |
|---|---|
| Tüketim (WLTP) | 17,5 kWh/100 km |
Performans
| Motor sayısı | 2 |
|---|---|
| Güç | 315 kW |
| Güç (HP) | 428 HP |
| Tork | 543 Nm |
| Çekiş | Dört çeker (AWD) |
| 0-100 km/sa | 3,6 s |
| Azami hız | 180 km/sa |
Şarj
| AC şarj gücü | 22 kW |
|---|---|
| AC faz | 3 |
| DC şarj gücü (maks) | 175 kW |
| DC şarj süresi (%10–80) | 28 dk |
| Şarj soketi | CCS2 |
| V2L | Var |
Boyut ve ağırlık
| Uzunluk | 4.233 mm |
|---|---|
| Genişlik | 1.838 mm |
| Genişlik (aynalarla) | 2.032 mm |
| Yükseklik | 1.550 mm |
| Aks mesafesi | 2.650 mm |
| Boş ağırlık | 1.960 kg |
| Azami ağırlık | 2.335 kg |
| Bagaj | 318 L |
| Bagaj (maks) | 1.000 L |
| Ön bagaj | 7 L |
| Koltuk | 5 |
| Kapı | 5 |
Donanım
| Sürüş destek seviyesi | Seviye 2 |
|---|
Volvo EX30 P8 AWD Hakkında Sık Sorulanlar
4 soru
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh menzili ne kadar?
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh WLTP menzili 450 km. WLTP ortalama tüketimi 17,5 kWh/100 km.
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh fiyatı ne kadar?
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh liste fiyatı 3.789.072 TL (28 Eylül 2026).
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh kaç dakikada şarj olur?
Üretici verilerine göre Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh, DC şarjda %10'dan %80'e 28 dakikada şarj olur. En yüksek DC şarj gücü 175 kW.
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh batarya kapasitesi kaç kWh?
Volvo EX30 P8 AWD 69 kWh brüt batarya kapasitesi 69 kWh. Hücre kimyası NMC.